ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ឈួន ចាន់ថន សាកលវិទ្យាធិការ សាកលវិទ្យាល័យអាយអាយស៊ីនៃបច្ចេកវិទ្យា បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ពិសាអាហារសាមគ្គី និងប្រគល់លិខិតថ្លែងអំណរគុណ
កាលពីថ្ងៃទី 20 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ 2026 ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ឈួន ចាន់ថន សាកលវិទ្យាធិការ សាកលវិទ្យាល័យអាយអាយស៊ីនៃបច្ចេកវិទ្យា បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីសំណេះសំណាល ពិសាអាហារសាមគ្គី និងប្រគល់លិខិតថ្លែងអំណរគុណជូនថ្នាក់ដឹកនាំគ្រឹះស្ថានឧត្តមសិក្សាដែលបានសហការផ្ដល់អាហារូបករណ៍ជូនដល់សិស្សដែលមានជីវភាពខ្វះខាត និងយុវជនស្ម័គ្រចិត្ត ក្នុងមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង បាត់ដំបង និងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ក្នុងឆ្នាំសិក្សា 2025-26 ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងលោកជំទាវ កែ សួនសុភី និងជាសហស្ថាបនិកអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា នៅអគារ Fairfield Inn Marriott រាជធានីភ្នំពេញ។ គួរបញ្ជាក់ផងដែរថាក្នុងកម្មវិធីនេះក៏មានការចុះអនុស្សរណៈយោគយល់ (MOU) រវាងអាហារូបករណ៍អភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និងក្រុមហ៊ុន ខ្មែរ ប៊ែវើរីជីស ផងដែរ។
***កម្មវិធីពិសេស***
➊ បញ្ចុះតម្លៃ 25% ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ/រង!
➋ សិក្សា និងធ្វើការនៅតៃវ៉ាន់ កម្មវិធី 1+3 តៃវ៉ាន់ (ភាសាចិន 1ឆ្នាំ និងថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ3ឆ្នាំ)